VII Piknik historyczny

W dniu 10 września 2022r. odbędzie się kolejna, już siódma edycja żywej lekcji historii w naszej miejscowości, zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Pogórza, przy wsparciu WCR Bielsko-Biała, 133 BLP w Cieszynie, Rady Sołeckiej oraz wszystkich naszych organizacji społecznych, jak również przez firmy wspierające naszą miejscowość.

Nasz projekt „Pogórze - Odkrywanie Śladów Historii” – dofinansowany został z projektu Ministerstwa Obrony Narodowej pod nazwą – „Wdzięczni Bohaterom Żołnierzom Armii Krajowej”,

 a także z budżetu Starostwa Powiatu Cieszyńskiego i Gminy Skoczów na 2022 r.

W tym roku upamiętnimy 80-tą rocznicę utworzenia Armii Krajowej, w którym uczestniczyli również mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego.

Tradycyjnie odbędzie się rekonstrukcja historyczna - tym razem przedstawiająca bohaterskie walki Polskich Żołnierzy Armii Krajowej,     a także Narodowych Sił Zbrojnych na Śląsku Cieszyńskim z okupantem niemieckim i sowieckim,

odbędą się także wystawy o tematyce militarnej.    

Będą skoki spadochronowe, jak również tradycyjny już konkurs strzelecki o puchary najlepszych strzelców VII Pikniku w Pogórzu - w tym roku będzie dodatkowa niespodzianka.

Zaplanowano również gry i zabawy dla najmłodszych.

 

Na zakończenie niespodzianka!!! koncert i zabawa.

 

Smaczna kuchnia tradycyjnie przygotowana zostanie przez nasze organizacje społeczne.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam

 

Sołtys wsi Pogórze

Mariusz Rodenko

  • ODWIEDZIŁO NAS

    Odwiedzin wszystkich 116322, odwiedzin dzisiaj: 3.

Script logo Script logo